Søndag, 23 September 2018

HKF´s

     Værdier          Facebook           Forældre Facebook    

Sponsor

 

Sponser

 

Hørsholm ugeblad, HKF

Galleri

Kontakt os

Adresse:

HKF

Stadion Alle 11

2960 Rungsted Kyst

Danmark

 

Kontortid Oleg: 

Mandage Kl.18.00 - 18.45

i trænerrummet på bagsiden af skøjtehallen

Mobil: 20 78 30 11

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

E-mail:

Relevant medlem af Bestyrelsen 

eller

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Telefon nr.

Relevant medlem af Bestyrelsen

 

Flyver Cup 2016, Resultater

Ved weekendens Flyver Cup i Tårnby,

blev det igen medaljer til HKF´s dygtige skøjteløbere.

 

 Roberta og Diana

Diana Tolkach vandt Sølv i Cubs M, og  

Roberta Høyrup vandt Bronze i Cubs K

 

Følgende løbere gjorde det også godt:

 

Karoline Haubroe blev nr. 7 i Springs M

Emma Johansson blev nr. 11 i Springs M

Asta Wang blev nr. 9 i Debs M

Helena Volmer blev nr. 6 i Junior M

 

Lola Navarro blev nr. 4 i Cubs K

Alexandra Lazarova blev nr. 5 i Cubs K

Emilia Hess-Skærven blev nr. 11 i Cubs K

Annika Glenting blev nr. 14 i Cubs K

Juliane Kjærgaard blev nr. 15 i Cubs K

Silje Brandbyge blev nr. 21 i Cubs K

Emma Bjørnslev blev nr. 4 i Springs K

Mathilde Nielsen blev nr. 17 i Springs K

Sofia Pontoppidan blev nr. 18 i Springs K

Maria Olivia Knudsen blev nr. 20 i Springs K

Emma Hecht blev nr. 4 i Novice K2

Frederikke Hansen blev nr. 4 i Junior K2

 

Tillykke til jer alle.

 

Links til  Resultatlister:

http://resultater.danskate.dk/FlyverCup2016/

HKF arrangementer

DSU camp for cubs og springs

21-23/9

Tidsplan

Hold

 

DSU hjælpetrænerkursus

29-30/9

 

Besøg af Skate-BooTique

3/10 kl. 15-18

 

INDVIELSE NY HAL

6/10 kl 13

derefter åbenthus for Alle

 

Camp HKF

Uge 42

Indbydelse for M, K, A, S1 og S1a

Tilmeldingsfrist 23/9

Indbydelse for S2 og SS kommer

 

Haloween

29/10

 

Iskrystal 1

3/11

 

Besøg af Skate-BooTique

7/11 k. 15-18

 

Besøg af Skate-BooTique

5/12 kl. 15-18

 

Luciafest

12/12

 

Minikursus for begyndere

27-28/12

 

Iskrystal 2

19/1

 

FunSkate 3

2-3/2

 

Camp HKF 

uge 7

 

Fastelavn

4/3

 

Iskrystal 3

16/3

 

Afslutningsshow

30-31/3

 

Konkurrencer

Terminsplan og regler

2018-19

 

Køb Licens

 

 

HSK Cup

4-7/10 i Hvidovre

Indbydelse

Tidsplan+Deltagerliste

 

FunSkate 1 i Tårnby

20-21/10

 

Oktoberkonkurrencen

26-28/10 i Gentofte

Indbydelse

(obs tilmelding via HKF)

 

Iskrystal 1

3/11 i Hørsholm

 

SM og SC i Tårnby

16-18/11

 

FunSkate 2 i Herlev

24-25/11

 

DM

7-9/12 i Odense

 

Danmarks Cup

11-13/1 i Vojens

 

Iskrystal 2

19/1 i Hørsholm

 

Isblomsten

25-27/1 i Herlev

 

FunSkate 3

2-3/2 i Hørsholm

 

Flyver Cup

8-10/2 i Tårnby

 

FunSkate Finale

2-3/3 i Odense

 

Easter Skate Riihmäki

8-10/3 ? i Finland

 

Skate Malmø

7-10/3

 

Iskrystal 3

16/3 i Hørsholm

 

Friløbkonkurrencen

22-24/3 i Gentofte

 

Skate Copenhagen

5-7/4 i Hvodovre

 

Hamburg Michel

6-7/4 ? i Tyskland

 

Paris

20-22/4 ? i Frankrig

 

Aflysninger

21-23/9

Normal træning er aflyst pga

DSU camp for cubs og springs

Træningslejre

FunSkate Træningssamling

i Tårnby

21-23/9 2018

 

Trænings samling for

Cubs og Springs M og K

i Hørsholm

21-23/9 2018

Invitation

Tidsplan

Hold

 

Camp HKF

Uge 42

Indbydelse for M, K, A, S1 og S1a

Indbydelse for S2 og SS kommer

 

Debs – Senior Samling

15-17/10 i Hvidovre

Invitation

 

Ice-Camp for M+K løbere

i Herning

23-24/2 2019

© 2011 | Kontakt webmaster: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Network Media Hjemmeside fra
Network Media