Søndag, 23 September 2018

HKF´s

     Værdier          Facebook           Forældre Facebook    

Sponsor

 

Sponser

 

Hørsholm ugeblad, HKF

Galleri

Kontakt os

Adresse:

HKF

Stadion Alle 11

2960 Rungsted Kyst

Danmark

 

Kontortid Oleg: 

Mandage Kl.18.00 - 18.45

i trænerrummet på bagsiden af skøjtehallen

Mobil: 20 78 30 11

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

E-mail:

Relevant medlem af Bestyrelsen 

eller

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Telefon nr.

Relevant medlem af Bestyrelsen

 

Oktoberkonkurrencen 2016, Resultater

 Ved weekendens Oktoberkonkurrence i Gentofte

blev det igen til mange medaljer til HKF´s skøjteløbere.

 

HKF Oktoberkonkurrence  

I Mesterskabklassen vandt

Diana Tolkach Sølv i Cubs M, og

Emma Johansson Bronze i Springs M.

 

I Konkurrenceklassen vandt 

Maya Lazarova  Guld i Chicks K,

Roberta Høyrup Guld i Springs K-Y,

Alexandra Lazarova Sølv i Springs K-O,

Emma Hecht Guld i Novice K2, og

Marjo Nielsen Guld i Senior K1.

  

Følgende løbere gjorde det også godt:

 

Asta Wang blev nr. 5 i Novice M

  

Benta Boysen blev nr. 4 i Cubs K

Freya Skovlund blev nr. 12 i Cubs K

Annika Glenting blev nr. 9 i Springs K-Y

Methuli Jayaweera blev nr. 10 i Springs K-Y

Selma Harris lev nr. 14 i Springs K-Y

Emma Bjørnslev blev nr. 4 i Springs K-O

Mathilde Nielsen blev nr. 11 i Springs K-O 

Amanda Hansen blev nr. 11 i Junior K1

Mathine Lenander blev nr. 5 i Junior k1 

 

Tillykke til jer Alle

 

Link til Livestreaming:

https://www.youtube.com/channel/UCeOOrzQHj4XFv7_V2yp_1uA/live

 

Link til resultater:

http://gkf.dk/arrangementer/oktoberkonkurrencen-2016/

HKF arrangementer

DSU camp for cubs og springs

21-23/9

Tidsplan

Hold

 

DSU hjælpetrænerkursus

29-30/9

 

Besøg af Skate-BooTique

3/10 kl. 15-18

 

INDVIELSE NY HAL

6/10 kl 13

derefter åbenthus for Alle

 

Camp HKF

Uge 42

Indbydelse for M, K, A, S1 og S1a

Tilmeldingsfrist 23/9

Indbydelse for S2 og SS kommer

 

Haloween

29/10

 

Iskrystal 1

3/11

 

Besøg af Skate-BooTique

7/11 k. 15-18

 

Besøg af Skate-BooTique

5/12 kl. 15-18

 

Luciafest

12/12

 

Minikursus for begyndere

27-28/12

 

Iskrystal 2

19/1

 

FunSkate 3

2-3/2

 

Camp HKF 

uge 7

 

Fastelavn

4/3

 

Iskrystal 3

16/3

 

Afslutningsshow

30-31/3

 

Konkurrencer

Terminsplan og regler

2018-19

 

Køb Licens

 

 

HSK Cup

4-7/10 i Hvidovre

Indbydelse

Tidsplan+Deltagerliste

 

FunSkate 1 i Tårnby

20-21/10

 

Oktoberkonkurrencen

26-28/10 i Gentofte

Indbydelse

(obs tilmelding via HKF)

 

Iskrystal 1

3/11 i Hørsholm

 

SM og SC i Tårnby

16-18/11

 

FunSkate 2 i Herlev

24-25/11

 

DM

7-9/12 i Odense

 

Danmarks Cup

11-13/1 i Vojens

 

Iskrystal 2

19/1 i Hørsholm

 

Isblomsten

25-27/1 i Herlev

 

FunSkate 3

2-3/2 i Hørsholm

 

Flyver Cup

8-10/2 i Tårnby

 

FunSkate Finale

2-3/3 i Odense

 

Easter Skate Riihmäki

8-10/3 ? i Finland

 

Skate Malmø

7-10/3

 

Iskrystal 3

16/3 i Hørsholm

 

Friløbkonkurrencen

22-24/3 i Gentofte

 

Skate Copenhagen

5-7/4 i Hvodovre

 

Hamburg Michel

6-7/4 ? i Tyskland

 

Paris

20-22/4 ? i Frankrig

 

Aflysninger

21-23/9

Normal træning er aflyst pga

DSU camp for cubs og springs

Træningslejre

FunSkate Træningssamling

i Tårnby

21-23/9 2018

 

Trænings samling for

Cubs og Springs M og K

i Hørsholm

21-23/9 2018

Invitation

Tidsplan

Hold

 

Camp HKF

Uge 42

Indbydelse for M, K, A, S1 og S1a

Indbydelse for S2 og SS kommer

 

Debs – Senior Samling

15-17/10 i Hvidovre

Invitation

 

Ice-Camp for M+K løbere

i Herning

23-24/2 2019

© 2011 | Kontakt webmaster: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Network Media Hjemmeside fra
Network Media