Mandag, 24 September 2018

HKF´s

     Værdier          Facebook           Forældre Facebook    

Sponsor

 

Sponser

 

Ernæring til Skøjteløbere

Hørsholm ugeblad, HKF

Galleri

Kontakt os

Adresse:

HKF

Stadion Alle 11

2960 Rungsted Kyst

Danmark

 

Kontortid Oleg: 

Mandage Kl.18.00 - 18.45

i trænerrummet på bagsiden af skøjtehallen

Mobil: 20 78 30 11

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

E-mail:

Relevant medlem af Bestyrelsen 

eller

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Telefon nr.

Relevant medlem af Bestyrelsen

 

Flyver Cup 2018, Resultater

 Ved Flyver Cup i Tårnby

hvor der også var deltagere fra

Frankring, Rusland og England

      blev det til 2 medaljer til HKF.

Diana HKFDSC 0296

Sølv til Diana Tolkach i Springs M og

Bronze til Emma Johansson i Debs M

 

 Følgende løbere gjorde det også rigtigt godt:

 

Matilda Clausen blev nr. 4 i Cubs K

Sara Buch-Weeke blev nr. 4 i Junior M

Selma Harris blev nr. 4 i Springs K-O

Emma Bjørnslev blev nr. 7 i Debs K

Bente Boysen blev nr. 8 i Springs K-Y

 Claudia Frandsen blev nr. 8 i Cubs K

Delphina Rizzardi blev nr. 9 i Cubs K

Fie Magnussen blev nr. 9 i Springs M

Jacqueline Klein blev nr. 12 i Cubs K

 Freya Skovlund blev nr. 14 i Springs K-O

Methuli Jayaweera blev nr. 16 i Springs K-O

 

Tillykke til jer Alle 

 

FlyverIMG 0883DSC 0216 

 

 Link til resultater:

 http://www.taarnbyskojteklub.dk/information-2/

 

HKF arrangementer

DSU hjælpetrænerkursus

29-30/9

 

Besøg af Skate-BooTique

3/10 kl. 15-18

 

INDVIELSE NY HAL

6/10 kl 13

derefter åbenthus for Alle

 

Camp HKF

Uge 42

Indbydelse for M, K, A, S1 og S1a

Tilmeldingsfrist 23/9

Indbydelse for S2 og SS kommer

 

Haloween

29/10

 

Iskrystal 1

3/11

 

Besøg af Skate-BooTique

7/11 k. 15-18

 

Besøg af Skate-BooTique

5/12 kl. 15-18

 

Luciafest

12/12

 

Minikursus for begyndere

27-28/12

 

Iskrystal 2

19/1

 

FunSkate 3

2-3/2

 

Camp HKF 

uge 7

 

Fastelavn

4/3

 

Iskrystal 3

16/3

 

Afslutningsshow

30-31/3

 

Konkurrencer

Terminsplan og regler

2018-19

 

Køb Licens

 

 

HSK Cup

4-7/10 i Hvidovre

Indbydelse

Tidsplan+Deltagerliste

 

FunSkate 1 i Tårnby

20-21/10

 

Oktoberkonkurrencen

26-28/10 i Gentofte

Indbydelse

(obs tilmelding via HKF)

 

Iskrystal 1

3/11 i Hørsholm

 

SM og SC i Tårnby

16-18/11

 

FunSkate 2 i Herlev

24-25/11

 

DM

7-9/12 i Odense

 

Danmarks Cup

11-13/1 i Vojens

 

Iskrystal 2

19/1 i Hørsholm

 

Isblomsten

25-27/1 i Herlev

 

FunSkate 3

2-3/2 i Hørsholm

 

Flyver Cup

8-10/2 i Tårnby

 

FunSkate Finale

2-3/3 i Odense

 

Easter Skate Riihmäki

8-10/3 ? i Finland

 

Skate Malmø

7-10/3

 

Iskrystal 3

16/3 i Hørsholm

 

Friløbkonkurrencen

22-24/3 i Gentofte

 

Skate Copenhagen

5-7/4 i Hvodovre

 

Hamburg Michel

6-7/4 ? i Tyskland

 

Paris

20-22/4 ? i Frankrig

 

Aflysninger

Træningslejre

Camp HKF

 

Uge 42

Indbydelse for M, K, A, S1 og S1a

Indbydelse for S2 og SS kommer

 

Debs – Senior Samling

15-17/10 i Hvidovre

Invitation

 

Ice-Camp for M+K løbere

i Herning

23-24/2 2019

© 2011 | Kontakt webmaster: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Network Media Hjemmeside fra
Network Media